„Kapacitásbővítés a POLIS-BAU Kft.-nél” című GINOP-1.2.2-16-2017-01344 azonosítószámú projekt bemutatása
A kedvezményezett neve: POLIS-BAU Építő Építőipari és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
A projekt címe: Kapacitásbővítés a POLIS-BAU Kft.-nél
A projekt azonosító száma: GINOP-1.2.2-16-2017-01344
A projekt elszámolható összeköltsége: 81 552 300 Ft
A szerződött támogatás összege: 39 653 269 Ft
A támogatás mértéke: 48.62 %
A projekt befejezési dátuma: 2018.06.11.
A projekt tartalmának bemutatása:
A Gazdaságfejlesztési es Innovációs Operatív Program kereten belül a Nemzetgazdasági Minisztérium, mint Támogató által 2016. december 2-an meghirdetett „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása” című felhívás alapján a POLIS-BAU Építő Építőipari és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság pozitív elbírálásban részesült és 39 653 269 Ft, vissza nem térítendő támogatást nyert el.
A projekt keretében kapacitásbővítés valósul meg a tervezett három darab munkagép beszerzésével, mely hozzájárul a Kft. technológiai felkészültségének javulásához. A támogatás megvalósulásával növekedés várható vállalkozásunk versenyképessége és erőforrás-hatékonyság tekintetében is.
Jelen fejlesztéshez kapcsolódóan beszerzésre kerül egy Bobcat TR50210 EVO típusú forgóvázas rakodógép, egy JCB 4CX ECO T4F típusú kotró-rakodógép valamint egy ,Mitsubishi FD35 N típusú villás targonca, melyek jelentősen emelik társaságunk eszközállományának műszaki színvonalát.
A három darab új munkagép segítségével az útépítésekhez kapcsolódó közmű és műtárgy építések és átalakítások is megoldhatóvá válnak jelentősebb alvállalkozói kapacitások igénybevétele nélkül. A projekt meghatározó eleme a forgóvázas, teleszkópos gémszerkezetű rakodógép, mely alkalmas a földmunka kanállal ömlesztett anyagok rakodására az eddig munkagéppel megközelíthetetlen helyekre is. A gumikerekes kotró-rakodó gép univerzálisan használható az útépítésekhez kapcsolódó földmunkákban és az anyagmozgatásban egyaránt. A villástargonca a raklapos és nagyobb kiterjedésű anyagok, illetve kisebb gépek rakodására szolgál telephelyen és munkaterületen.
A fejlesztés kapcsán a társaság piaci pozíciója tovább erősödik, ami biztonságosabb munka ellátottságot eredményez. Ez utóbbi pedig elősegíti a munkahelyek megtartását, illetve új munkahelyek létrehozását. A beszerzésre kerülő eszközök korszerűsége révén pedig a hatékonyság növeléssel nő a nyereségtermelő képesség, amely közép és hosszú távon biztosítja a rentábilis működést. A magasabb műszaki színvonalból adódóan alacsony szinten tartható a tevékenység környezetterhelése, ami alapfeltétele a környezeti fenntarthatóságnak.